اوّل فنجان ماساژ درمانی استفاده تسکین درد

اوّل: فنجان ماساژ درمانی استفاده تسکین درد درمان میگرن درمان بیماری درمان سیاتیک درمان کمردرد درمان بی خوابی

گت بلاگز اخبار اجتماعی واکنش معاونت امور زنان ریاست جمهوری به یادداشت جنجالی «زهرا آیت‌اللهی»

روابط عمومی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده، به یادداشت انتشار یافته از سوی مدیر شورای فرهنگی و اجتماعی زنان و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی، با ع

واکنش معاونت امور زنان ریاست جمهوری به یادداشت جنجالی «زهرا آیت‌اللهی»

واکنش معاونت امور زنان ریاست جمهوری به یادداشت جنجالی «زهرا آیت اللهی»

عبارات مهم : امنیت

روابط عمومی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده، به یادداشت انتشار یافته از سوی مدیر شورای فرهنگی و اجتماعی زنان و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی، با عنوان «لایحه امنیت زنان در برابر خشونت یا اجرای نشانه ۵ سند ۲۰۳۰» پاسخ داد.

به گزارش خبرآنلاین، در پاسخ انتشار یافته از سوی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده به یادداشت انتشار یافته از زهرا آیت اللهی، مدیر شورای فرهنگی و اجتماعی زنان و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی با عنوان «لایحه امنیت زنان در برابر خشونت یا اجرای نشانه ۵ سند ۲۰۳۰»، آمده است:

واکنش معاونت امور زنان ریاست جمهوری به یادداشت جنجالی «زهرا آیت‌اللهی»

1- معاونت امور زنان و خانواده در دولت تدبیر و امید نظر به سیاست های این دولت، ضمن استقبال از هر نقد علمی و تخصصی وظیفه می داند به منظور تنویر افکار عمومی شبهات غیرعلمی و برداشت های غیرمنطقی را با حفظ احترام و تعامل پاسخ دهد.

2- پیش و بیش از هر ایده ای، در این لایحه تحقق نگاه همه جانبه دین مبین اسلام نسبت به زن و تامین امنیت او در خانواده و جامعه اسلامی مد نظر بوده؛ یعنی آنچه که در آرزوی بزرگ های متعالی امام خمینی (ره) جهت استقرار جمهوری اسلامی بیان شد و نیز سخنان مصرح مقام معظم رهبری که نسبت به موقعیت زن در خانواده هشدارهای جدی داده و خواهان حمایت از زنان شده است اند؛ از جمله این سخن صریح و بی تعارف معظم له که: «نکته مهمّ این است که در محیط خانواده – همان طور که گفتم – این دو عنصر و دو موجود، ضمن برخورداری از خصوصیاتشان، با یکدیگر هماهنگی و همزیستی دارند. لکن زن از لحاظ جسمی، ظرافت بیشتری دارد و مرد، قویتر و گردن کلفت تر هست. با این حال، اگر قانون از زن دفاع نکند، ممکن است مرد، نسبت به او تعرّض کند. لذا، قانون، در حمایت از بانوانی که خانواده تشکیل داده اند و درون محیط خانوادگی خودشان هستند، وظایف بسیار سنگینی دارد. مطلبی که ما در کشورمان باید با جدیّت دنبال کنیم، حمایت اخلاقی و قانونی از زن هست؛ تا مرد در محیط خانواده نتواند زورگویی کند. گرچه بعد از انقلاب، اصلاحات زیادی در قوانین ازدواج و حمایت از خانواده شده است هست، ولی کافی به نظر نمی رسد. لذا، توصیه ما به همه دست اندرکاران – چه آنهایی که در مجلسند، چه آنهایی که در دستگاه دولتی هستند و چه آنهایی که بر منابر خطابه و وعظ هستند – و به خود زنان، این است که چنین مطلبی را مجدّانه دنبال کنند.» (بیانات مقام معظم رهبری در جمع خواهران ارومیه/ ۲۸ شهریور ۱۳۷۵)

روابط عمومی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده، به یادداشت انتشار یافته از سوی مدیر شورای فرهنگی و اجتماعی زنان و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی، با ع

3- در مورد یادداشت مورد بحث اعلام می دارد، پیش نویس لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت که تدوین آن از دولت دهم شروع شد، طی این دو دوره با بررسی، بازبینی و تحقیق، همراه با ماه ها تلاش اساتید برجسته و قضات محترم و عالی رتبه قوه قضاییه، مسیر مطلوبی را طی کرده و در شرف نهایی شدن هست. ولی هنوز تا رسیدن به نتیجه، زمانی دیگر باقیمانده و قطعا ده ها کارشناس و قاضی مسلمان و معتقدی که بر روی آن کار می کنند می توانند تشخیص دهند که چه دیدگاهی اسلامی و کدام غربی و غیراسلامی هست. مگر اینکه افرادی بگویند مسلمانی فقط از آن ماست و لا غیر. لذا این معاونت اظهارنظر قطعی نویسنده یادداشت را یک پیش داوری تلقی می کند.

4- معاونت امور زنان و خانواده با نشانه احقاق حقوق زنان و کودکان و تحکیم خانواده به مسیر خود در جهت ایجاد فضای مطلوب و توسعه اهداف انسانی زنان و نگاه اسلام اصیل ادامه داده و از هیچ کوششی دریغ نمی ورزد. پیش نویس مذکور نیز برداشتی همراه با سند پشتیبان فقهی و بومی در کشور بوده و نظر نویسنده مبنی بر بهره گیری از اسناد غربی را فاقد صحت می داند.

5- متاسفانه یادداشت نویسنده دارای مطالب نادرست و در بعضی موارد توهین آمیزی براساس اطلاعات غلط بوده و این معاونت ضمن اظهار تاسف به جهت درج چنین مطالبی، حق خود را جهت برخورد با توهین و افترا محفوظ می دارد.

واکنش معاونت امور زنان ریاست جمهوری به یادداشت جنجالی «زهرا آیت‌اللهی»

واژه های کلیدی: امنیت | خانواده | یادداشت | خانواده | ریاست جمهوری | شورای عالی انقلاب فرهنگی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs