اوّل فنجان ماساژ درمانی استفاده تسکین درد

اوّل: فنجان ماساژ درمانی استفاده تسکین درد درمان میگرن درمان بیماری درمان سیاتیک درمان کمردرد درمان بی خوابی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی بازدهی دلار کم کردن یافت

در آخرین روز دی ماه، دلار و سکه رکوردهای کاهشی جدیدی را ثبت کردند؛ روز دوشنبه، دلار ۵۵ تومان از ارزش خود را از دست داد و با خروج از کانال ۴هزار و ۶۰۰ تومان روی

بازدهی دلار کم کردن یافت

بازدهی دلار کم کردن یافت

عبارات مهم : آخرین

در آخرین روز دی ماه، دلار و سکه رکوردهای کاهشی جدیدی را ثبت کردند؛ روز دوشنبه، دلار ۵۵ تومان از ارزش خود را از دست داد و با خروج از کانال ۴هزار و ۶۰۰ تومان روی قیمت ۴هزار و ۵۶۵ تومان قرار گرفت. این کمترین قیمت دلار از ۸ بهمن ماه بود و موجب شد این ارز تنها رشد ۴ دهم درصدی را در یازدهمین ماه سال تجربه کند.

این اتفاق در حالی رخ داد که ماه اول زمستان، شاخص بازار ارز نزدیک به ۹ درصد زیاد کردن قیمت را در کارنامه خود ثبت کرده بود. در آن سو، در بازار سکه، قیمت این فلز گران بها در آخرین روز بهمن ماه ۸ هزار تومان افت کرد و با قیمت یک میلیون و ۴۹۵ هزار تومان به کار خود آخر داد. این قیمت به معنای کم کردن ۵/ ۱ درصدی سکه در بهمن ماه بود، این اتفاق در حالی رخ داد که سکه در دی ماه نزدیک به ۱۰ درصد زیاد کردن قیمت را به ثبت رسانده بود. سکه در اوایل بهمن ماه تنها سطوح زیر یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان را تجربه کرده بود.

بازدهی دلار کم کردن یافت

کاهش شدید روزهای آخر دلار

بازدهی ۴ دهم درصدی جهت ماهی که دلار تا آستانه ۴ هزار و ۹۵۰ تومان نیز اوج رفت، شاید کمی عجیب برسد، ولی کم کردن شدید ۵روز کاری انتهای ماه به اندازه ای بود که قیمت را به سطوح انتهایی دی ماه ۹۶ نزدیک کرد. قیمت آخرین روز بهمن ماه، کمترین قیمت این ارز در این ماه بود و این ارز در تاریخ ۲۹ دی در محدوده قیمتی پایین تری قرار داشت. قیمت دلار که سه شنبه هفته گذشته به بالای مرز ۴ هزار و ۹۰۰ تومان جهش کرده بود، از روز چهارشنبه وارد موج نزولی شد که ۴ کانال قیمت را پایین تر برد. عوامل متفاوتی جهت کم کردن دلار در ۵ روز انتهایی بهمن ماه عنوان شد؛ عده ای کم کردن قیمت دلار در ۲ روز انتهایی هفته گذشته را زیاد به برخورد نیروهای انتظامی با معامله گران غیررسمی نسبت دادند، ولی تحلیلگران از شروع هفته جاری بخشی از ادامه افت دلار را ناشی از شروع به کار رسمی طرح های سه گانه بانک مرکزی دانستند.اکثر بازیگران ارزی بر این توصیه تاکید داشته اند که میزان تقاضا در بازار به میزان زیادی پایین آمده هست. با کم کردن درخواست جهت تهیه دلار به وسیله معامله گران، صرافی های رسمی عنوان می کنند که ارز کمتری را از بازارساز تحویل می گیرند. در واقع، در روزهای انتهایی ماه با اینکه میزان عرضه کم کردن یافته هست، ولی افت تقاضا در اندازه ای بوده است که قیمت را ظرف ۴ روز ۵ کانال عقب برده است.

در آخرین روز دی ماه، دلار و سکه رکوردهای کاهشی جدیدی را ثبت کردند؛ روز دوشنبه، دلار ۵۵ تومان از ارزش خود را از دست داد و با خروج از کانال ۴هزار و ۶۰۰ تومان روی

تعقیب کم کردن قیمت یا حاکمیت ثبات در بازار؟

با وجود افت حدودا ۳۵۰ تومانی دلار در مدت ۵ روز، عده زیادی از کارشناسان نسبت به کم کردن این ارز به سطوح پایین تر هشدار داده اند. از نظر آنها نوسان گیران ارزی به طور کامل از بازار خارج نشده اند و ممکن است کم کردن قیمت به سطوح پایین تر، زمینه ورود این دسته را به بازار فراهم کند. هم اکنون عده زیادی در بازار تصور می کردند که کف قیمت دلار می تواند کانال ۴ هزار و ۵۰۰ تومان باشد. ممکن است این عده در شرایط فعلی ترجیح دهند در بازار به علت احتمال برخوردهای مالیاتی و انتظامی حضور پیدا نکنند، ولی سایه آنها بر سر بازار است و در صورتی که شرایط عوض کردن کند، می تواند جو هیجانی را در بازار اوج ببرند. تحلیلگران روند قیمت دلار در آخرین ماه سال را زیاد وابسته بازارساز دانسته اند. از نظر آنها، اگر بازارساز مانند روزهای انتهایی بهمن ماه دست اوج را در بازار داشته باشد، فرصتی جهت نوسانات قیمتی نخواهد بود، ولی در صورتی که بازارساز اشتباهاتی مانند سیاست تعقیب کم کردن بی رویه قیمت به جای حاکمیت ثبات بر بازار را ترجیح دهد، شاهد بازگشت نوسان گیران به بازار خواهیم بود.

۳ عامل اثرگذار بر روند دلار اسفندماهی

به گفته بازیگران ارزی، در کنار نوع برخورد و سیاست بازارساز در مورد قیمت ارز، ۳ عامل دیگر نیز می توانند شرایط دلار اسفند را تحت تاثیر خود قرار دهند؛ نخستین عامل، عرضه سنگین احتمالی شرکت های پتروشیمی به بازار خواهد بود. در روزهای انتهایی بهمن ماه، یکی از شرکت های پتروشیمی خبر از احتمال عرضه میلیارد دلاری به بازار را داده بود. دومین عامل اثرگذار، تبدیل ارز به ریال از سوی بسیاری از شرکت های تجاری و دولتی است که در اسفندماه جهت پرداخت معوقات خود نیاز دارند. در این ماه، تنها عامل افزایشی که در بازار به طور قطعی حضور دارد، تهیه ارز ازسوی مسافران مقصدهای خارجی هست. البته میزان این تقاضا در مقایسه با عرضه های بزرگ شرکت ها در سال های گذشته ناچیز بوده است.

بازدهی دلار کم کردن یافت

در کنار این عوامل، وقوع اتفاقات غیر منتظره و اخبار غیرقابل آینده نگری نیز می تواند قیمت ها را به سمت و سوهای غیربنیادی هدایت کند. البته بازار در شرایط فعلی روزهای آرامی را پشت سر می گذارد و عوامل افزایشی از آن خارج شده است اند. شروع عرضه یورو به وسیله بانک مرکزی نیز از ابتدای هفته موجب شد که قیمت این ارز همسو با کم کردن دلار افت کند. در آخرین روز بهمن ماه، یورو ۱۰۰ تومان از ارزش خود را از دست داد و به قیمت ۵ هزار و ۷۵۰ تومان رسید. دلار استرالیا و دلار کانادا نیز به کانال ۳ هزار و ۸۰۰ تومانی عقب گرد کردند.

تعادل در بازار ارز

رئیس کل بانک مرکزی از بازگشت تعادل به بازار خبر داد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، ولی الله سیف راجع به اوضاع بازار ارز اظهار کرد: در چند روز اخیر اوضاع نسبتا متعادلی را در رابطه با بازار ارز داشتیم. وی افزود: فعالیت ها و کارها سوداگرانه در بازار نگرانی هایی را ایجاد کرده بود که ازسوی تعدادی از افراد که مجاز به عملیات خرید فروش ارز نبودند، انجام می شد.

در آخرین روز دی ماه، دلار و سکه رکوردهای کاهشی جدیدی را ثبت کردند؛ روز دوشنبه، دلار ۵۵ تومان از ارزش خود را از دست داد و با خروج از کانال ۴هزار و ۶۰۰ تومان روی

سیف با بیان اینکه ضوابط و آیین نامه هایی جهت خرید و فروش ارز وجود دارد و صرافی های مجاز تعیین شده است اند، گفت: در همه کشورها نیز این حساسیت وجود دارد و جهت جلوگیری از هرگونه اقداماتی که منجر به پولشویی و عملیات مبهم مالی می شود با افراد ناشناسی که در فضایی مبهم فعالیت هایی زیرزمینی انجام می دهند، مقابله می شود.

رئیس کل بانک مرکزی یادآور شد: بعد از بررسی های زیاد با انسجامی که در دستگاه های متفاوت ایجاد شد، نیروی انتظامی عملیات انجام داد و از فعالیت این افراد ممانعت کرد؛ چراکه استمرار این فعالیت ها منجر به اخلال در بازار می شد.سیف تاکید کرد: ثبات بازار ارز در روزهای آینده زیاد بروز پیدا می کند و می تواند زمینه ایجاد آرامش را در اقتصاد فراهم کند. وی در مورد آینده نگری جهت قیمت دلار گفت: در این باره آینده نگری نمی کنیم، اوضاع تعادلی بازار قیمت را نشان خواهد داد و جهت گیری ما بر این خواهد بود که این تعادل سریعتر ایجاد شود.

بازدهی دلار کم کردن یافت

دنیای اقتصاد

واژه های کلیدی: آخرین | بازار | کانال | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs