اوّل فنجان ماساژ درمانی استفاده تسکین درد

اوّل: فنجان ماساژ درمانی استفاده تسکین درد درمان میگرن درمان بیماری درمان سیاتیک درمان کمردرد درمان بی خوابی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی &quot/ خاورمیانه را نجات نخواهد داد ، تجهیزات نظامی زیبا&quot، ظریف

شماره امروز نیویورک‌تایمز یادداشت محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان با عنوان ” تجهیزات نظامی زیبا” (به قول آقای ترامپ) خاورمیانه را نجات نخواهد داد! را من

&quot/ خاورمیانه را نجات نخواهد داد ، تجهیزات نظامی زیبا&quot، ظریف

ظریف: "تجهیزات نظامی زیبا" خاورمیانه را نجات نخواهد داد

عبارات مهم : ایران

شماره امروز نیویورک تایمز یادداشت محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان با عنوان ” تجهیزات نظامی زیبا” (به قول آقای ترامپ) خاورمیانه را نجات نخواهد داد! را منتشر کرد.

به گزارش ایسنا، ترجمه این یادداشت به شرح زیر است:

&quot/ خاورمیانه را نجات نخواهد داد ، تجهیزات نظامی زیبا&quot، ظریف

در حالی که آقای ترامپ بعد از امضای یک قرارداد تاریخی تسلیحاتی، میهمان قصرهای خانواده سلطنتی سعودی بود، مردم کشور عزیزمان ایران نتیجه یک انتخابات واقعی و چالشی را مراسم خوش حالی می گرفتند. انتخابات عزم رای دهندگان ایرانی جهت ادامه مسیر میانه روی و تعامل سازنده بر اساس احترام متقابل را نشان داد- مسیری که توافق هسته ای 2015 را میسر نمود.

اگر کارایی روش های قبلی ملاکی جهت موفقیت در آینده باشد، 110 میلیارد دلار دیگر جهت سلاح، ، نه “بار هزینه های اضافی را از دوش واشنگتن برخواهد داشت” و نه “به امنیت دراز مدت عربستان” — آنگونه که وزارت امور خارجه آمریکا ادعا می کند — کمکی خواهد کرد. آخرین باری که سعودی ها چنین مبلغ هنگفتی را هزینه کردند، بیش از 70 میلیارد دلار به صدام حسین جهت تسلیح وی در تجاوز به کشور عزیزمان ایران در دهه هشتاد میلادی پرداخت کردند: ولی ببینید نتیجه این کار جهت دنیا و خود آنها چه بود.

شماره امروز نیویورک‌تایمز یادداشت محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان با عنوان ” تجهیزات نظامی زیبا” (به قول آقای ترامپ) خاورمیانه را نجات نخواهد داد! را من

بنابراین در خوشبینانه ترین حالت، آقای ترامپ مشغول اخاذی و دوشیدن همسایگان سعودی ماست، آن هم از پولی که در واقع قادر به پرداخت آن نیستند. در بدبینانه ترین حالت هم، وی آمریکا را به مزدور سعودی ها در خاورمیانه تبدیل خواهد کرد- زشتی این حالت زمانی مشخص تر می شود که بدانیم 15 نفر از هواپیماربایان یازده سپتامبر از اتباع سعودی بوده اند. آنگونه که از سرکوب مردم در عربستان درست قبل از سفر آقای ترامپ و همینطور حمله مرگبار رژیم بحرین به اعتراض مردمی در این کشور بلافاصله بعد از این سفر مشخص می شود، حکام مستبد منطقه این حس را پیدا کرده اند که یک چک سفید امضا گرفته اند تا تمامی اعتراضات مسالمت آمیز باقیمانده را سرکوب نمایند.

به عبارت دیگر، اتفاقات بسیاری بدی در این بخش از دنیا در حال رخ دادن است.

برای جلوگیری از گسترش زیاد مصیبت تروریسم و افراطی گری خشونت بار، رهبران مسئول در پایتخت های منطقه و سایر کشورهای دنیا باید به فوریت اقدام کنند و گام های جدی جهت مقابله با این خطرهای فوری بردارند. صرف نظر از رقص های شمشیر و مهمانی های تشریفاتی، تضادهای بنیادینی در منطقه وجود دارد که باید به آنها پیگیری کرد.

&quot/ خاورمیانه را نجات نخواهد داد ، تجهیزات نظامی زیبا&quot، ظریف

در یمن، عربستان سعودی به شبه نظامیان حوثی حمله می کند که خود را به عنوان تواناترین نیروی مقابله با القاعده شبه جزیره عربستان(AQAP)، مرگبارترین گروه شبکه جهانی تروریسم در حال حاضر، به اثبات رسانده هست. پشتیبانان غربی ائتلاف تحت رهبری سعودی، انگیزه خود را حمایت از “دموکراسی” می خوانند، در حالی که همین مفهوم هم در ریاض و هم در نزد سایر متحدان عرب آمریکا طرفداران اندکی دارد.

تراژدی یمن متاسفانه در سوریه نیز تکرار می شود. در آنجا هم نیروهایی که در خطوط مقدم مبارزه با افراط گرایان وهابی هستند، همزمان با سیاست ضد تروریسم کشورها غربی هم ترساندن می شوند؛ سیاستی که اغلب بصورت سلیقه ای دوستان و دشمنانش را گزینش می کند.

شماره امروز نیویورک‌تایمز یادداشت محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان با عنوان ” تجهیزات نظامی زیبا” (به قول آقای ترامپ) خاورمیانه را نجات نخواهد داد! را من

بگذارید واضح تر بگویم: آنچه آقای ترامپ”انبوه تجهیزات نظامی زیبا” خواند، مردابی را که گنداب تروریسم و افراطی گری ستیزه جویانه ایجاد کرده اند، تخلیه نخواهد کرد. نه “زنجیرهای طلا” و نه “گوی های درخشان” یک راه حل جادویی جهت چالش های اجتماعی- اقتصادی و سیاسی که منشا افراط گرایی هستند، ارائه نمی کنند. چیزی که موثر خواهد بود تلاشی واقعی جهت ایجاد تعاملی فراگیر میان قدرت های منطقه ای مبتنی بر یک سیاست همزیستی و پذیرش بی ثمر بودن راه حل های نظامی است.

در حالی که عربستان سعودی میلیون ها به صورت بی حساب هزینه ترویج کشور عزیزمان ایران هراسی می کند تا اذهان را از صادرات جهانی خود یعنی وهابیت – که ایدئولوژی افراطی القاعده، داعش و هر گروه تروریستی ویرانگر دیگری از کراچی تا منچستر است – منحرف سازد، کشور عزیزمان ایران به قربانیان افراط گرایی در عراق و سوریه کمک می کند. کشور عزیزمان ایران ضمن کمک به حفظ بغداد و دمشق از تصرف داعش، فعالانه از راه حل سیاسی جهت بحران های هر دو کشور حمایت کرده است.

&quot/ خاورمیانه را نجات نخواهد داد ، تجهیزات نظامی زیبا&quot، ظریف

در سال 2013، کشور عزیزمان ایران پیشنهاد یک آتش بس فوری و یک طرح جهت آخر دادن به جنگ در سوریه ارائه داد. جهت بیش از دو سال، عربستان سعودی این واقعیت را که درگیری در سوریه راه حل نظامی ندارد رد می کرد، آن هم با این توهم که با کشاندن آمریکا به جنگ، دست نشاندگان افراطی اش به پیروزی در میدان جنگ دست خواهند یافت. بعد از قربانی شدن جان های بی شمار، بالاخره در سال 2015 طرح ما راجع به سوریه مبنای قطعنامه 2254 شورای امنیت شرکت ملل متحد شد.

به تازگی، ابتکار گفت و گویی که به وسیله ایران، ترکیه و روسیه برقرار شد، هرچند هنوز ایده آل نیست، توانست یک سازوکار موثر کم کردن تنش ها شود. دیپلماسی دومسیره در قبال سوریه، که در آن منازعه کم کردن یافته و تلاش های ضد گسترش می یابند، یک فرمول معتبر جهت حل تعارضات دیگر منطقه نیز، فراهم می کند.

در یمن، از همان روزهای اول از شروع خصومت ها در بیش از دو سال پیش، کشور عزیزمان ایران یک طرح چهار ماده ای جهت آخر دادن به جنگی ارائه داد که عربستان سعودی با احساس غرور کاذب از یک پیروزی دوهفته ای در آن دم می زد. پیشنهاد کشور عزیزمان ایران مشمول بر تضمین آتش بس فوری، ارسال فوری کمک های انسان دوستانه، حمایت از گفتگو بین گروه های یمن و کمک به یمنی ها جهت ایجاد یک دولت فراگیر وحدت ملی با حمایت از همسایگان بود.

با هفت میلیون یمنی در آستانه قحطی ناشی از کارها بشری قرار دارند، و تقریبا نیمی از جمعیت سوریه که آواره شده است اند، بحران بیش از آن فوری است که بخواهیم با انگشت سرزنش به سایرین وقت را تلف کنیم. در عوض و جهت یافتن یک راه حل پایای بلندمدت جهت خاتمه دادن به این بلایا، قدرت های منطقه ای باید عوامل موثری را که مشوق افراطی گری ستیزه جویانه است تشخیص دهند و به آن بپردازند.

در این راستا، ایالات متحده و متحدان آن امروز دو گزینش دارند. آنها می توانند به حمایت مادی و معنوی خود و تشویق عاملان جنگ به شدت یافتن تلاشهای جنگی ارزش ادامه دهند که بی نتیجه بودن آن ثابت شده است و فوت و نابودی بیشتری را به ارمغان می آورد و دستیابی به یک راه حل پایدار را پیچیده تر می کند. یا، همانند آنچه کشور عزیزمان ایران از روز اول گفته هست، این دولت ها بر ایجاد یک راه حل سیاسی فراگیر با همکاری همه گروه های سیاسی درگیر تمرکز کنند.

در سال 1990، زمانی که من یک دیپلمات جوان بودم، شاهد بودم که چگونه در دوران بعد از تصمیم صدام حسین جهت تجاوز به کویت و قربانی کردن حامیان مالی عرب خود، وزرای خارجه عربستان و متحدان عرب آن در پاسخ به پیشنهاد همتای ایرانی ارزش جهت پایه ریزی یک سازوکار فراگیر جهت امنیت منطقه مخالفت کردند. بعد از هدر دادن صدها میلیاردها دلار جهت خرید سلاح و بعد از سالها خونریزی بی حد و حساب، ما به منزل اول بازگشته ایم.

اگر ما این تناوب را نشکنیم، این وظیفه خطیر را تنها جهت فرزندان و نوادگان خود به جا خواهیم گذاشت. ما باید نسلی باشیم که از تاریخ یاد می گیرد و نه نسلی که محکوم به تکرار آن است.

واژه های کلیدی: ایران | سوریه | ایرانی | عربستان | سعودی ها | عربستان | آقای ترامپ | تجهیزات نظامی | عربستان سعودی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs