اوّل فنجان ماساژ درمانی استفاده تسکین درد

اوّل: فنجان ماساژ درمانی استفاده تسکین درد درمان میگرن درمان بیماری درمان سیاتیک درمان کمردرد درمان بی خوابی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی هیچ گروه مخالف ترکیه در کشور عزیزمان ایران نیست، نبویان&quot، اگر سخنان &quot/

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: پرونده صیادان ایرانی اسیر در سومالی همچنان باز است ولی ناهمواری‌های زیادی در این پرونده وجود دارد.

هیچ گروه مخالف ترکیه در کشور عزیزمان ایران نیست، نبویان&quot، اگر سخنان &quot/

سخنگوی وزارت خارجه: هیچ گروه مخالف ترکیه در کشور عزیزمان ایران نیست/ اگر سخنان "نبویان" واقعیت داشته باشد، اقدام قضایی می کنیم

عبارات مهم : ایران

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: پرونده صیادان ایرانی اسیر در سومالی همچنان باز است ولی ناهمواری های زیادی در این پرونده وجود دارد.

به گزارش ایسنا، بهرام قاسمی در نشست خبری صبحگاه امروز (دوشنبه) در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه هشت نفر از صیادان ایرانی که در سومالی گرفتار بودند همچنان در اسارت هستند، خانواده ها نامه ای به آقای روحانی نوشتند به این امید که بعد از دو سال و دو ماه راه نجاتی جهت آنها پیدا شود. شرح پرونده آنها در چه مراحلی است و تأیید می کنید که آقای روحانی دستور پیگیری داده اند؟ گفت: این عنوان به سال 1394 برمی گردد. 37 صیاد به اسارت درآمدند و تعدادی از آنها فرار کرده، تعدادی آزاد شده است و متأسفانه چند نفر هم جان خود را از دست دادند و در نهایت هشت تن از این صیادان عزیز همچنان در اسارت دزدان دریایی هستند.

هیچ گروه مخالف ترکیه در کشور عزیزمان ایران نیست، نبویان&quot، اگر سخنان &quot/

وی ادامه داد: پرونده مفتوح و بسیار پیچیده هست. شاید بتوانم بگویم کانال های متفاوت به صورت هفتگی در دستگاه های متفاوت آن را تحت پیگیری دارند. امیدواریم با اقداماتی که در جریان است شاهد آزادی آنها باشیم و بتوانند به وطن و نزد خانواده های خود بازگردند.

قاسمی با بیان اینکه خانواده صیادان اسیر در سومال نامه ای به رییس جمهور نوشته اند، افزود: دستورات مورد نیاز صادر شده است ولی پیچیدگی های این مسیر در گذشته کار را تا حدی ناهموار کرده است ولی به هر حال تلاش ها ادامه دارد، ارتباط ها وجود دارد و امیدواریم بتوانیم هر چه سریع تر اخبار مثبتی در این خصوص داشته باشیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: پرونده صیادان ایرانی اسیر در سومالی همچنان باز است ولی ناهمواری‌های زیادی در این پرونده وجود دارد.

وی همچنین در پاسخ به بخش دیگری از این پرسش مبنی بر اینکه رویترز خبری در رابطه با دزدیده شدن قایق ایرانی دیگری در سومالی، خاطرنشان کرد: خبر دیگر در رابطه با لنج دیگر ایرانی بود که در سومالی به وسیله دزدان دریایی به اسارت گرفته شده است هست. در حال بررسی عنوان هستیم ولی هنوز اطلاعات دقیقی نمی توانم در رابطه با اینکه چند نفر هستند و چه تعداد از آنها ایرانی هستند را ارائه کنم.

سخنگوی وزارت امور خارجه ادامه داد: فکر می کنم همه سرنشین ها ایرانی نیستند و احتمالاً از یک یا دو ملیت دیگر در این لنج حضور داشته اند ولی اخبار دقیق تر را متأسفانه هنوز در این ارتباط دریافت نکرده ایم.

اگر سخنان “نبویان” درست باشد وزارت خارجه اقدام قضایی می کند

هیچ گروه مخالف ترکیه در کشور عزیزمان ایران نیست، نبویان&quot، اگر سخنان &quot/

سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به سوالی در ارتباط با اخبار انتشار یافته مبنی بر اتهام زنی نبویان یکی از فعالان سیاسی به دستگاه دیپلماسی کشور مبنی بر این که آقای ظریف با آمریکایی ها توافق کرده که در صورت کم کردن تحریم ها قاسم سلیمانی را به آمریکایی ها تحویل می دهد، اظهار کرد: من نمی دانم این شخص کیست که چنین حرفی را مطرح کرده است و اگر این سخنان واقعیت داشته باشد و چنین حرف هایی از سوی این فرد مطرح شده است باشد حتما وزارت خارجه اقدام قضایی می کند و کار را با تمام توان و جدیت پیگیری می کند. در چند سال اخیر وزارت خارجه در برابر بی حرمتی ها سیاست صبر و مدارا در پیش گرفته و هرگز فکر نکرده ایم به سیستم قضایی مراجعه کنیم ولی اگر این سخنان درست باشد حتما کار قضایی می کنیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه صبحگاه امروز در ادامه نشست رسانه ای خود با خبرنگاران در ارتباط با درگیری اخیر ایجاد شده است بین مرزبانان ایرانی در آذربایجان غربی و گروه های تروریستی در مرز ترکیه و تأکید فرمانده مرزبانی ناجا مبنی بر اینکه ترکیه را مسئول این اقدام می دانیم و این کشور باید پاسخگوی این عنوان باشد، گفت: اتفاق صورت گرفته اتفاق ناخوشایندی بود، ما این عنوان را از کانال های دیپلماتیک به دولت ترکیه ابلاغ کردیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: پرونده صیادان ایرانی اسیر در سومالی همچنان باز است ولی ناهمواری‌های زیادی در این پرونده وجود دارد.

وی با بیان اینکه امیدواریم دیگر شاهد چنین کارها ناگوار در مرزهای خود با ترکیه نباشیم، افزود: امیدواریم که ترکیه پاسخ مناسبی را در این زمینه ارائه کند و ما بر اساس این پاسخ کارها مورد نیاز را انجام می دهیم.

هیچ گروه مخالف کشور ترکیه در داخل خاک کشور عزیزمان ایران نیست

هیچ گروه مخالف ترکیه در کشور عزیزمان ایران نیست، نبویان&quot، اگر سخنان &quot/

در همین راستا خبرنگاری خطاب به سخنگوی وزارت امور خارجه گفت که بعضی از رسانه های ترکیه مدعی هستند که تعدادی نیروهای تروریستی پ.ک.ک در بعضی از نقاط مرزی کشور عزیزمان ایران مستقر شده است اند و درواقع آنها مدعی هستند که کشور عزیزمان ایران به این عنصرهای پناه داده است که بهرام قاسمی گفت: این سخنان فرافکنی و کذب است و ما درخواست خودمان را از طریق هیچ گروه تروریستی خشن و گروه هایی که به خشونت روی آورده اند و علیه همسایگان اقداماتی انجام می دهند نداریم. من این ادعاها را تکذیب می کنم و هیچ گروه مخالف کشور ترکیه در داخل خاک کشور عزیزمان ایران نیست. اینها فضاسازی رسانه ای است و شاید با اهداف مشخص در برهه کنونی انجام می شود.

انتخابات در خارج از کشور در شرایط سالمی برگزار شده است است

خبرنگاری با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در خارج از کشور خطاب به این دیپلمات کشورمان گفت بعضی از رسانه ها در داخل کشور این عنوان را مطرح کردند که در بعضی از صندوق های رأی در خارج از کشور به نفع آقای روحانی فعل و انفعالاتی صورت گرفته و شکایت هایی نیز در این ارتباط به شورای نگهبان ارائه شده است هست، نظر شما به عنوان سخنگوی وزارت امور خارجه در این ارتباط چیست؟ که قاسمی گفت: من چنین موضوعی را تکذیب می کنم. انتخابات ریاست جمهوری در خارج از کشور بر اساس مکانیسم هایی که در گذشته وجود داشته برگزار شده است و نمایندگان شورای نگهبان و ستاد انتخابات بر سر صندوق ها حضور داشته اند. از گذشته ما شاهد هیچ گونه تخلفی در صندوق های رأی در خارج از کشور نبودیم و اگر شکایتی در این ارتباط مطرح شده است در صلاحیت شورای نگهبان است که آن را بررسی کند و آنچه که این شورا می گوید ملاک عمل ما است.

وی افزود: من به عنوان عضوی از وزارت امور خارجه که مجموع تحولات را دنبال می کند فکر می کنم چنین خبری دروغ محض است و انتخابات در خارج از کشور در شرایط سالمی برگزار شده است است.

در نشست مطبوعاتی سخنگوی وزارت خارجه خبرنگاری با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در نخستین روز ماه مبارک رمضان در ارتباط با بعضی از کشورهای مرتجع و هم چنین تاکید ایشان مبنی بر این که در زمینه ذکر مبانی اسلام آحاد مردم و مسوولان صریح باشند، اظهار کرد: صحبت های مقام معظم رهبری صحبت های شیوایی بود که باید با ذکاوت و هوشمندی تمام از این مواضع به حق جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران دفاع کنیم.

وی ادامه داد: منویات مقام معظم رهبری هر لحظه مورد توجه ما بوده و با دقت بیش تری این فرمایشات را پیگیری می کنیم.

مواضع ترامپ راجع به کشور عزیزمان ایران در ریاض “نابجا” و “بی ربط” بود

سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به سوالی در مورد اتهامات ترامپ به کشور عزیزمان ایران در سفر اخیرش به ریاض مبنی بر این که پایتخت کشور عزیزمان ایران از گروه های تروریستی حمایت می کند، اظهار کرد: این مواضع نابجا، غلط و بی ربط بعضی از کشورها در مورد کشور عزیزمان ایران در خصوص بحث تروریسم، بحث جدیدی نیست و فرافکنی است.

وی این سخنان را غیر قابل باور و غیر قابل قبول بیان کرد و گفت: سفر ترامپ به کشوری که مولد و مروج خشونت و تروریسم است باطل بودن این گونه ادعاها را مشخص می کند و ترامپ باید به این تناقض پاسخ دهد که چگونه کشوری که در همان ایام درگیر برگزاری انتخابات باشکوهی بود را در کشوری که در دادگاه های آمریکا به صورت رسمی محکوم شده است و مواضع آن در چند دهه گذشته نسبت به تروریسم جهت افکار عمومی مشخص و مبین هست، متهم به ترویج تروریسم می کند.

خبرنگار دیگری با اشاره به توافق نامه آستانه 4 مبنی بر این که سه کشور ایران، روسیه و ترکیه به عنوان ضامن آتش بس در سوریه مناطق کم کردن تنش را مشخص کنند و سخنان اخیر دبیر شورای عالی امنیت ملی مبنی بر این که کشور عزیزمان ایران آمادگی دارد در صورت لزوم، جهت نظارت بر مناطق شمول کم کردن تنش، نیرو اعزام کند، گفت: مذاکرات و گفت وگو بین سه کشور ایران، روسیه و ترکیه که در چارچوب مذاکرات آستانه، ضامن اجرای آتش بس در سوریه هستند ادامه دارد. کارشناسان سه کشور مذاکراتی را با یکدیگر بر روی نقاط تعیین کم کردن تنش انجام داده اند. هم چنین تلاش های خوبی صورت گرفته و اگر زمینه ها و نتیجه گیری های مورد نیاز صورت گیرد فکر می کنم نیروهایی از سوی این سه کشور جهت نظارت بر مناطق کم کردن تنش اعزام شوند و ما آمادگی داریم که در صورت رسیدن به تفاهم مورد نیاز در ارتباط با نقشه راه مناطق کم کردن تنش، این اقدام را انجام دهیم و به روند تحقق آتش بس در سوریه کمک کنیم.

در ادامه خبرنگار دیگری با اشاره به حضور مدیر جمهور آذربایجان در نشست ریاض و اظهار رضایت این مقام عالی رتبه آذربایجانی در ارتباط با این نشست، خطاب به سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: نظر جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در ارتباط با مواضع دو پهلوی مقامات آذربایجانی در نحوه تعامل با پایتخت کشور عزیزمان ایران چیست؟ که اودر پاسخ تصریح کرد: ما مانع حضور دیگران در اجلاس هایی که تشکیل می شود نیستیم. رییسان کشورها می توانند در هر اجلاسی که می خواهند شرکت کنند و رفت و آمد داشته باشند. جهت ما مهم آن چیزی است که در صحنه عمل می بینیم. موضوعی که ممکن است در بعضی موارد متضاد با آن چیزی باشد که در رسانه ها مطرح می کنند.

قاسمی ادامه داد: کشور عزیزمان ایران و آذربایجان رابطه خوبی با یکدیگر دارند و امیدواریم دو طرف حق همسایگی را به خوبی انجام دهند.

خبرنگار دیگری در ارتباط با محتوای دیدار اخیر حسین امیرعبداللهیان با نماینده حماس پرسید که سخنگوی وزارت خارجه گفت: من در مورد این دیدار اطلاعی ندارم.

وی افزود: این نوع مذاکرات همواره و هر روز در سطوح متفاوت بین مقامات کشور عزیزمان ایران با دیگر مقامات در پایتخت کشور عزیزمان ایران و نمایندگی های ما در خارج از کشور انجام می شود و امری غیر عادی نیست.

بحث در مورد چرایی گزینش نشدن سفیر کشور عزیزمان ایران در سوئیس و طولانی شدن روند این گزینش از دیگر سوالاتی بود که در این نشست بار پرسیده شد که قاسمی در پاسخ گفت: این عنوان علت خاصی ندارد و فکر می کنم با استقرار دولت تازه سفیر تازه در این کشور نیز مشخص شود، البته در حال حاضر سفارت منزل ما در این کشور تمام وظایف خود را انجام می دهد، البته به طور قطع حضور سفیر نیز مورد نیاز است.

قاسمی ادامه داد: شاید به علت انتخابات و باز بودن دست مدیر جمهور، مقداری به عزل و راه اندازی ها توقف داده شد و اکنون با توجه به برگزاری انتخابات فکر می کنم شرایط جهت انجام عزل و راه اندازی های مورد نیاز فراهم شده است باشد.

هر اتفاقی می تواند روی دهد

خبرنگار دیگری در این نشست در ارتباط با صحبت تیلرسون وزیر خارجه آمریکا مبنی بر این که شاید در آینده با ظریف صحبت کند و آیا اکنون در این ارتباط برنامه ریزی هایی صورت گرفته است توضیح داد: چنین قرار و تصمیمی وجود ندارد ولی شما باید توجه کنید دیپلماسی یک دامنه وسیعی است و هر اتفاقی می تواند یک روزی بیفتد.

در ادامه این نشست مطبوعاتی خبرنگاری گفت، مقامات خزانه داری آمریکا گفته اند که می خواهند مجوز فروش هواپیما به کشور عزیزمان ایران از جمله بوئینگ را مجددا مورد بررسی یا بازبینی قرار دهند. اگر چنین اتفاقی انجام شود تصویر العمل جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران چه خواهد بود که سخنگوی وزارت خارجه در تصویر العمل تاکید کرد: ما به طور رسمی چنین چیزی را در مورد این عنوان دریافت نکرده ایم و مثل شما مطالبی در این ارتباط شنیده ایم.

قاسمی خاطرنشان کرد: هیچ دولتی نمی تواند مفاد برجام را به صورت گزینشی و دل بخواه تعریف کند. بخشی را بپذیرد و بخشی را نه. به بخشی پایبند باشد و به بخشی دیگر پایبند نباشد. تمام مفاد برجام باید مورد توجه قرار بگیرد و نمی توان با آن برخورد گزینشی داشت. در مورد آن چه شما گفتید ما چیزی رسمی دریافت نکرده ایم و اگر چنین موضوعی درست باشد، ما آینده نگری های مورد نیاز را داشته ایم. سکوت نمی کنیم و کارها مورد نیاز را انجام می دهیم.

اجلاس ریاض با ناکامی و پرسشها زیادی رو به رو شد

خبرنگاری به ماجراهای بعد از نشست ریاض اشاره کرد و پرسید، بعد از این اجلاس امیر کویت و قطر با آقای روحانی صحبت کردند، از دیگر سو به نظر می رسد اختلافاتی بین بعضی از اعضای شورای همکاری خلیج فارس و عربستان ایجاد شده است و اظهاراتی هم به نقل از امیر قطر بعد از این اجلاس منتشر شد. به طور کلی نظر جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در مورد این تحولات چیست؟

سخنگوی وزارت خارجه نیز در پاسخ گفت: باید به اتفاقاتی که صورت گرفته و در رسانه ها و مطبوعات منطقه منعکس شده است با چندینه زاویه نگاه کرد و نگاه تک بعدی کافی نیست.

وی با اشاره به اجلاس ریاض و حضور عربستان در این اجلاس گفت: حضور قدرت های خارجی در منطقه همواره مخل امنیت، وحدت و تفاهم کشورهای منطقه بوده هست. اجلاس ریاض با اهداف خاصی برگزار شد گرچه با ناکامی ها و پرسشها زیادی نیز رو به رو شد و بعضی از این پرسشها اکنون خود را بروز داده اند.

بیانیه نشست “ریاض” بیانیه ای یک جانبه از سوی کشور میزبان بود

بعضی کشورهای شرکت کننده در اجلاس ریاض قبل و بعد آن با کشور عزیزمان ایران تماس داشتند

قاسمی ادامه داد: دولت عربستان از بعضی کشورهای عربی و اسلامی دعوت کرد که در نشستی در ریاض شرکت کنند. بعضی از این کشورهای شرکت کننده بعد از اجلاس و قبل از آن تماس هایی را با کشور عزیزمان ایران داشتند که در جریان این تماس ها به ما اطلاع دادند که آنها از وجود هیچ گونه بیانیه ای آگاه نبوده اند و صحبتی از بیانیه نبوده است.

وی گفت: آنها هم چنین به ما گفتند که با مفاد این بیانیه موافق نیستند، چنان که بعضی از کشورها این عنوان را به صورت رسانه ای اعلام کردند و بعضی نیز در تماس های دیپلماتیک با ما به این عنوان اشاره کردند. بیانیه ریاض بیانیه ای یک جانبه از سوی کشور میزبان بود.

قاسمی با تاکید مجدد مبنی بر این که سیاست های قدرت های بزرگ در منطقه هیچ گاه سیاست های وحدت آفرین و ثبات بخش در منطقه نبوده هست، خاطرنشان کرد: اتفاقاتی که در بعضی از کشورهای منطقه از جمله خلیج فارس در چند روز اخیر رخ داده است به نظر می رسد ناشی از این اجلاس و عوارض آن است.

وی با بیان این که ما اصراری نداریم در مورد کم و کیف مسائلی که بین کشورهای خلیج فارس رخ داده و وجود دارد صحبت کنیم، افزود: اگر مشکلاتی به وجود آمده ناشی از این اجلاس و چیدمان نادرستی است که به اسم تمامی کشورها صورت گرفته است.

سخنگوی وزارت خارجه بار دیگر به سیاست جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در مورد منطقه اشاره کرد و افزود: سیاست ما در ارتباط با تعامل با کشورهای منطقه روشن است و تلاش می کنیم با زبان مودت صحبت کنیم و فاصله ها را کم کنیم.

وی به نوع رابطه کشور عزیزمان ایران با کشورهایی چون قطر، عمان و کویت اشاره کرد و افزود: روابط و گفت وگو با مقامات این سه کشور وجود داشته و دارد، گرچه ممکن است اختلاف سلیقه هایی نیز وجود داشته باشد که این یک امر طبیعی است.

قاسمی خاطرنشان کرد: ما جهت دیگران تعیین وظیفه نمی کنیم. قبل از برگزاری اجلاس ریاض به کشورهای عربی و اسلامی هشدار داده بودیم که در برابر توطئه های رژیم صهیونیستی در جهت ایجاد انشقاق بین جوامع اسلامی هوشیار باشند و امیدواریم بتوانیم در جهت تفاهم و مشورت هایی که با کشورهای منطقه داشته و خواهیم داشت، بر مشکلاتی که در این منطقه وجود دارد فائق آییم.

خبرنگار دیگری راجع به مواضع جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در ارتباط با ادامه جنایت ها و اشغالگری های رژیم صهیونیستی از سخنگوی وزارت خارجه پرسید که اودر پاسخ گفت: موضع جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در مورد این رژیم کاملا روشن و تغییرناپذیر است.

وی افزود: تا زمانی که اشغال گری است مقاومت و مبارزه نیز هست.

اعتقاد نداریم که تحریم های اخیر آمریکا که به اقدام متقابل کشور عزیزمان ایران منجر شد نقض برجام است

خبرنگار دیگری از بهرام قاسمی پرسید به تازگی آقای نقوی حسینی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اعلام کرده است که بین بررسی های این کمیسیون و گزارش سه ماهه ای که وزارت خارجه در مورد برجام داده هست، اختلافاتی وجود دارد که اودر پاسخ خاطرنشان کرد: من در مورد ذهنیت و نظر ایشان اطلاع دقیقی ندارم. بر اساس توافقی که صورت گرفته هر سه ماه وزارت خارجه در تاریخ مشخصی گزارشی از روند اجرای برجام به کمیسیون امنیت ملی ارائه می کند و این کمیسیون نیز با برگزاری نشست هایی این گزارش را بررسی می کند.

وی هم چنین در پاسخ به این پرسش که یکی از اعضای کمیسیون امنیت ملی اعلام کرده تحریم های تازه آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران که به اقدام متقابل پایتخت کشور عزیزمان ایران منجر شد، نقض برجام است گفت: ما چنین چیزی را نشنیده ایم و به چنین چیزی اعتقاد نداریم.

دولت ها در برخورد با مردم خود از رافت مورد نیاز برخوردار باشند

قاسمی در پاسخ به سوالی در مورد نحوه واکنش‌ها اخیر عربستان سعودی با بعضی از مخالفانش گفت: توصیه ما این است که دولت ها در برخورد با مردم خود از رافت مورد نیاز برخوردار باشند و اجازه اظهارنظر به آن ها بدهند و به خاطر هر سخنی آن ها را تبعید نکنند یا به حبس نفرستند.

وی هم چنین در پاسخ به سوالی مبنی بر این که گفته شده است وزیر خارجه قطر در سفری که به عراق داشته با سردار سلیمانی دیدار کرده هست، گفت: من در مورد این خبر و عنوان نظری ندارم.

ما دولت بحرین را به خویشتن داری، احترام به عقاید دیگران و خودداری از خشونت و زور توصیه می کنیم

خبرنگار دیگری در ادامه این نشست مطبوعاتی در ارتباط با زیاد کردن برخوردها از سوی دولت بحرین با شیخ عیسی قاسم و طرفدارانش پرسید که قاسمی گفت: ما در روابط با سایر کشورها از جمله همسایگان از اصل عدم مداخله در امور داخلی دیگری پیروی می کنیم. ولی آن چه که در حوادث اخیر در بحرین اتفاق افتاده هست، کارها ناگوار و محکوم است و ما دولت بحرین را به خویشتن داری، احترام به عقاید و افکار دیگران و خودداری از درگیری و به کار بردن خشونت و زور توصیه می کنیم.

قاسمی تصریح کرد: متصل کردن ناراضیان داخلی به خارج از مرزها و سرکوب آن ها تا یک ظرف زمانی مشخصی می تواند پاسخ گو باشد ولی هنگامی که به نقطه جوش خود برسد فوران می کند و پرسشها بیش تری را ایجاد می کند.

عربستان فکر می کند با سلاح و پول می تواند امنیت را بخرد

قاسمی همچنین در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه به نظر کشور عزیزمان ایران نشانه عربستان از خرید چندصد میلیارد دلار اسلحه از آمریکا چه بوده است گفت: به نظر می رسد که عربستان تصور می کند که نیازمند حمایت های قدرت های فرامنطقه ای است و فکر می کند که با سلاح و پول می تواند امنیت را بخرد. در حالیکه امنیت خریدنی نیست.

سخنگوی وزارت خارجه در مورد صحبت های مدیر جمهور مبنی بر اینکه تلاش می شود در طول چهار سال آتی مابقی تحریم ها علیه کشور عزیزمان ایران برداشته شود ، افزود: با اتکا به حضور مردم بسیاری از ناشدنی ها که بعضی تصور می کنند ناشدنی است می تواند شدنی ، سهل و ساده شود البته هر پروژه و هر هدفی بر اساس میزان و نوع آن می تواند مشکل هایی داشته باشد ولی عنوان مورد اشاره بحثی شدنی و امکان پذیر است .

وی به نگاه کلان جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در عرصه سیاست خارجی اشاره کرد و گفت: در این نگاه، ما بر احترام به همه کشورها و اتکا به قدرت دیپلماسی تاکید داریم و معتقدیم که باید در مورد امور متفاوت به جا و به هنگام برنامه ریزی های مشخص انجام شود.

طرح های نمایندگان آمریکا جهت ما نه قابل اعتنا و نه قابل اجرا هستند

قاسمی همچنین در مورد بعضی از طرح ها که از سوی بعضی از نمایندگان آمریکا در کمیته خارجی سنای این کشور در جهت زیاد کردن تحریم ها علیه کشور عزیزمان ایران مطرح شده است هست، نیز گفت: بیش از ده طرح در کمیسیون و کمیته خارجی سنای آمریکا در طول یک سال گذشته در این ارتباط مطرح شده است است که طرح هایی ابتر و ناقص بودند که به نتیجه نرسیده اند و جهت ما نه قابل اعتنا و نه قابل اجرا هستند. آن چه که جهت ما ملاک است سیاست ها و کارها خود دولت آمریکا هست. اگر این لوایح در کمیسیون های مربوطه به تصویب برسد مجلسین آمریکا آن را تائید کنند و در نهایت مدیر جمهور آمریکا آن را امضا کند، توانایی اجرایی پیدا می کند و ما به آن به عنوان سیاست آمریکا توجه می کنیم و در آن موقع است که ما تصویر العمل مناسبی را انجام خواهیم داد.

نگران هیچ نوع حرکتی از سوی دیگران نیستیم

سخنگوی وزارت خارجه با بیان اینکه ما جهت هرگونه اقدام آمادگی مورد نیاز را داریم و دلواپس هیچ نوع حرکتی از سوی دیگران نیستیم، در مورد بحث برنامه موشکی کشور عزیزمان ایران نیز تصریح کرد: سیاست کشور عزیزمان ایران در ارتباط با برنامه موشکی اش براق و روشن است و با هیچ قطعنامه ای منافات ندارد. سیاست ما در این ارتباط مستمر هست. بحث موشکی کشور عزیزمان ایران دفاعی و بازدارنده است و در این سیاست هیچ تغییری ایجاد نمی شود بلکه پا برجا و مستمر خواهد بود.

سیاست دولت و وزارت خارجه در سالیان اخیر باعث شده است که جامعه ایرانی خارج از کشور ارتباط بیشتری با کشور عزیزمان ایران داشته باشند

سخنگوی وزارت خارجه در مورد حضور باشکوه ایرانیان خارج از کشور در انتخابات ریاست جمهوری اخیر گفت: همکاری ایرانیان خارج از کشور در انتخابات اخیر به مانند داخل کشور با رشدچشم گیری مواجه بود . با آنکه انتخابات در روز غیرتعطیل برگزار شد، ولی تعداد زیادی از ایرانیان در صف های طویل شرکت در انتخابات حضور پیدا کردند و رای دادند. در این انتخابات با افرادی مواجه بودیم که جهت نخستین بار بعد از پیروزی انقلاب اسلامی کشور عزیزمان ایران در انتخابات شرکت می کردند.

بهرام قاسمی ادامه داد: یک بررسی دقیق نشان می دهد سیاست دولت، وزارت خارجه و تلاش هایی که در سالیان اخیر صورت گرفته باعث شده است که جامعه ایرانی خارج از کشور ارتباط بیش تری با کشور عزیزمان ایران داشته باشند و ما بین جامعه ایرانی خارج از کشور همبستگی بیش تری را نسبت به قبل مشاهده می کنیم.

خبرنگار دیگری در ارتباط با اولویت های دولت دوازدهم در ارتباط با عنوان دیپلماسی و سیاست خارجی پرسید و خطاب به سخنگو گفت، بعضی معتقدند که دولت یازدهم در طول چهار سال گذشته بیش از همه به عنوان برجام توجه کرده و شاید همین عنوان باعث شده است که از توجه به بعضی از حوزه ها غفلت کند که قاسمی در تصویر العمل گفت: در چهار سال گذشته عنوان روابط با کشورهای متفاوت از جمله کشورهای همسایه مورد توجه دستگاه دیپلماسی بوده و هرگز این عنوان فراموش نشده است.

وی با بیان این که ما سیاست خارجی یک بعدی نخواهیم داشت و اصلا نمی توانیم چنین سیاست خارجی داشته باشیم افزود: گسترش مناسبات با کشورهای منطقه و همسایگان در دستور کار هست. در حال برنامه ریزی در این ارتباط هستیم و امیدواریم بتوانیم با شتاب بیش تری راه مان را در این زمینه ادامه دهیم.

قاسمی گفت: در گذشته تنها توجه وزارت خارجه به عنوان برجام نبوده هست، بلکه ابعاد دیگر سیاست خارجی نیز مورد توجه قرار گرفته و در دولت آینده نیز همه ابعاد این عنوان مورد توجه هست. در سیاست خارجی باید دقت کرد که یک عامل را نمی توان فدای عامل دیگری کرد و هر چیزی در جای خودش باید مورد توجه قرار بگیرد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشور با بیان این که در دولت دوازدهم باید برنامه هایی که شروع شده است است را ادامه داده و تکمیل کنیم، گفت: بعضی از سیاست ها و برنامه ها را شروع کرده ایم که در حال حاضر ناتمام هستند و باید با درایت و هوشمندی آن ها را به آخر ببریم. همان طور که گفتم اولویت بیش تری به همسایگان و کشورهای منطقه خواهیم داشت. دوستان ما در کمیته های متفاوت در حال تدوین راهبردهای منطقه ای خود هستند و در نهایت بعد از این که این برنامه ها تکمیل شد در معرض دید دولت قرار می گیرد و بعد از تصویب می توانیم این راهبردها را اجرایی کنیم.

قاسمی در مورد اظهار نظر یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی مبنی بر این که قرار است در ساختار دستگاه دیپلماسی کشور تغییراتی ایجاد شود، گفت: دستگاه دیپلماسی، دستگاهی نیست که بتواند در یک شکل و قالب خاص متوقف بماند. وزارت خارجه جهت داشتن عملکرد بهتر همواره به عنوان زیاد کردن کارآیی و به روز شدن خود توجه داشته و به همین جهت ممکن است در مقطعی اولویت ها از یک بخش به بخش دیگری انتقال یافته شود.

وی گفت: از آن چه به نقل از یک نماینده محترم مجلس در ارتباط با ایجاد تغییرات در ساختار وزارت خارجه مطرح شده است آگاهی ندارم. سخنانی که به نقل از ایشان مطرح شده است از جمله بحث ایجاد دو میز اقتصادی در وزارت خارجه جهت ما عجیب بود، آیا که کارها جامع تر و کلان تری در وزارت خارجه در ارتباط با عنوان اقتصاد مقاومتی صورت گرفته هست. یکی از دوستان با این نماینده محترم صحبت کرد و ایشان تکذیب کردند که چنین جمله هایی را مطرح کردند.

این مقام وزارت امور خارجه ادامه داد: با عوض کردن و تحولات در ساختار وزارت خارجه مشکلی نداریم. به طور عمومی این تغییرات داخلی است و اگر در مواردی نیاز باشد که اجازه شرکت امور استخدامی کشور را بگیریم این کار را انجام می دهیم.

وی با بیان این که آن چه به نقل از این نماینده مطرح شده است صحیح نیست، ادامه داد: بر اساس اولویت های وزارت خارجه ممکن است در مقطعی در بعضی از قسمت ها کم کردن نیرو یا زیاد کردن نیرو داشته باشیم. بعضی از سفارت منزل ها تقویت شوند و تعداد اعضای آن ها بیش تر شود. این ها یک بحث دائمی است که از گذشته در وزارت خارجه مطرح بوده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه هم چنین تاکیدکرد: همواره دغدغه آقای ظریف است که کارآیی وزارت خارجه زیاد کردن پیدا کند و ما بر این عنوان تاکید داشته و داریم که کارها مناسب در این زمینه انجام شود.

سخنگوی وزارت خارجه در ابتدای این نشست فرارسیدن ماه مبارک رمضان را تبریک گفت.

واژه های کلیدی: ایران | سیاست | ارتباط | ایرانی | ایرانیان | وزارت خارجه | وزارت امور خارجه | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs