اوّل فنجان ماساژ درمانی استفاده تسکین درد

اوّل: فنجان ماساژ درمانی استفاده تسکین درد درمان میگرن درمان بیماری درمان سیاتیک درمان کمردرد درمان بی خوابی

گت بلاگز اخبار پزشکی اجازه تکرار تجربه &quot، تولید داخل&quot، به اسم &quot/ را نمی‌دهم، پزشکی&quo

وزیر بهداشت گفت: بارها اعلام کرده‌ام به هیچ وجه اجازه نمی‌دهیم کاری که در صنعت ماشین کشور انجام شد، در حوزه پزشکی هم رخ دهد؛ آیا که آن را خیانت می‌دانیم و واقعا

اجازه تکرار تجربه &quot، تولید داخل&quot، به اسم &quot/ را نمی‌دهم، پزشکی&quo

وزیربهداشت: اجازه تکرار تجربه "صنعت خودرو" در "پزشکی" را نمی دهم/به اسم "تولید داخل" رانت نمی دهم

عبارات مهم : پزشکی

وزیر بهداشت گفت: بارها اعلام کرده ام به هیچ وجه اجازه نمی دهیم کاری که در صنعت ماشین کشور انجام شد، در حوزه پزشکی هم رخ دهد؛ آیا که آن را خیانت می دانیم و واقعا خیانت است که دارو و تجهیزات پزشکی بی کیفیت را در اختیار مردم قرار دهیم و به اسم حمایت از تولید داخل جهت عده ای رانت ایجاد کنیم.

به گزارش ایسنا، دکتر سیدحسن هاشمی در دیدار با کارکنان شرکت غذا و دارو ضمن تبریک شروع سال تازه گفت: اگر بخش تیمی شرکت غذا و دارو تقویت و همکاری ها افزون تر شود و معاونت های متفاوت وزارت بهداشت هم به این شرکت کمک کنند، قطعا این شرکت می تواند موثرتر از گذشته عمل کند. البته باید بدانیم که دولت از نظر منابع مالی با محدودیت هایی مواجه هست؛ هر چند که من شخصا گله مندم آیا که قول هایی داده شد، ولی به آنها عمل نکردند. همچنین صحبت هایی جهت پرداخت کامل مطالبات انجام شده است بود ولی نتوانستیم آنطور که شایسته است این کار را انجام دهیم.

هنوز 50 درصد اعتبارات 96 وزارت بهداشت محقق نشده است

اجازه تکرار تجربه &quot، تولید داخل&quot، به اسم &quot/ را نمی‌دهم، پزشکی&quo

وی افزود: به علت همین بدقولی ها زنجیره تولید، عرضه و مصرف کالاهای سلامت دچار مسئله شد. متاسفانه هنوز 50 درصد اعتبارات هم از سال قبل محقق نشده که امیدواریم ابتدای سال تازه محقق شوند تا بتوانیم پرسشها را مدیریت کنیم. ولی اگر این اتفاق نیفتد در سال 97 با مشکلاتی بیش از سال 96 مواجه خواهیم بود.

لزوم بازبینی در فهرست بیمه ای داروها و تجهیزات پزشکی

وزیر بهداشت گفت: بارها اعلام کرده‌ام به هیچ وجه اجازه نمی‌دهیم کاری که در صنعت ماشین کشور انجام شد، در حوزه پزشکی هم رخ دهد؛ آیا که آن را خیانت می‌دانیم و واقعا

هاشمی با تاکید بر لزوم کنترل در هزینه ها در حوزه سلامت ادامه داد: باید در جهت کنترل هزینه، در لیست داروها و تجهیزات پزشکی مورد پوشش بیمه ها بازبینی شود.

وزیر بهداشت با اشاره به شعار امسال مبنی بر حمایت از کالاهای ایرانی، اظهار کرد: باید توجه کرد که در این حوزه هیچ دستگاهی به اندازه وزارت بهداشت و جامعه پزشکی در جهت خودکفایی در طول 30 تا 40 سال گذشته اقدام نکرده هست. عملکرد حوزه سلامت و جامعه پزشکی در این زمینه بی نظیر بوده هست؛ چه در ارائه خدمات پزشکی و چه در سایر موارد. به طوریکه در گذشته شاهد اعزام بیماران ایرانی به کشورهایی چون اسرائیل، آمریکا و … بودیم. از طرفی در کشور نیز پزشکان غیرایرانی ارائه خدمت می کردند. این در حالیست که اکنون دو دهه است که نه تنها بیماران مان را به خارج اعزام نمی کنیم بلکه در حوزه سلامت پذیرش بیمار از سایر کشورها را هم داریم.

صنعت دارو متحول شود

اجازه تکرار تجربه &quot، تولید داخل&quot، به اسم &quot/ را نمی‌دهم، پزشکی&quo

هاشمی با اشاره به پیشرفت های کشور عزیزمان ایران در حوزه تولید دارو نیز گفت: در حال حاضر 50 درصد داروهای مورد نیاز کشور صفر تا صدش در داخل تولید می شوند و بقیه آن هم قابل تولید هست. همچنین اگر سخت گیری های مورد نیاز انجام شود و امتیازاتی جهت صادرات در نظر گرفته شود، می توانیم ظرفیت های خالی صنعت دارو را جبران کنیم. البته بخشی از خالی ماندن ظرفیت صنعت دارو به علت قدیمی بودن این صنعت هست. بنابراین صنعت دارو باید متحول شود تا در دنیا جهت خودش جایگاهی پیدا کند. البته بخشی از این عنوان هم در گرو ارتباطات سیاسی و … است.

هاشمی با بیان اینکه طی طرح تحول نظام سلامت بیشترین خرید را از شرکت های دانش بنیان انجام دادیم، گفت: به طوریکه در طی این طرح به میزان 2500 میلیارد از این شرکت ها خرید کردیم. همچنین در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی هم اعلام کردیم که هر کسی در کشور تولیدی داشته باشد که محصولش در بازار مشتری پیدا کند، 90 درصد بازار آن محصول را به این تولید کننده تخصیص داده شده است می دهیم و محصولش را به میزان 75 درصد قیمت برند مهم خریداری می کنیم. البته این حرف به این معنی نیست که تولید کننده ای بخواهد از رانت ما استفاده کند.

وزیر بهداشت گفت: بارها اعلام کرده‌ام به هیچ وجه اجازه نمی‌دهیم کاری که در صنعت ماشین کشور انجام شد، در حوزه پزشکی هم رخ دهد؛ آیا که آن را خیانت می‌دانیم و واقعا

به اسم حمایت از تولید داخل، رانت ایجاد نمی کنیم

هاشمی ادامه داد: در عین حال بارها اعلام کرده ام که به هیچ وجه اجازه نمی دهیم کاری که در صنعت ماشین در کشور انجام شد در حوزه پزشکی هم رخ دهد؛ آیا که آن را خیانت می دانیم و واقعا خیانت است که دارو و تجهیزات پزشکی بی کیفیت را در اختیار مردم قرار دهیم و به اسم حمایت از تولید داخل جهت عده ای رانت ایجاد کنیم. بنابراین باید دارویی را در اختیار مردم قرار دهیم که خودمان هم آن را جهت خانواده مان استفاده می کنیم.

اجازه تکرار تجربه &quot، تولید داخل&quot، به اسم &quot/ را نمی‌دهم، پزشکی&quo

حمایت از تولید داخل وظیفه ای ملی و قانونی است

کیفیت و قیمت تولیدات داخلی برایم مهم است

هاشمی با بیان اینکه اعتقاد دارم در سال 97 باید مسیر سال گذشته را دنبال کنیم و حمایت از تولید داخل که وظیفه ملی، شرعی و قانونی مان است را انجام دهیم، گفت: البته گاهی اوقات به عدم حمایت از تولید داخل متهم می شویم، ولی این حرف نشأت گرفته از زیاده خواهی عده ای است که تسلیم ارزش نشده و نمی شویم. بنابراین در حوزه تولید داخل کیفیت و قیمت برایمان مهم هست؛ آیا که این پول از جیب مردم اعم از کارگر، کارمند، یتیم و … تامین شده است و باید با ارزان ترین قیمت، عالی ترین کیفیت را در اختیار مردم قرار دهیم. البته اعمال زیاد کردن قیمت 15 تا 20 درصدی وظیفه ماست ولی بیش از آن نه قانونی هست، نه عرفی و نه شرعی است.

هاشمی تاکید کرد: البته محصول داخلی زمانی که در سایر کشورها و مجامع بین المللی بازار پیدا کند، اعتماد آفرین هست. دارو، تجهیزات پزشکی و … باید بتوانند در بازارهای بین المللی حضور یابند. باید بدانیم که هزینه های زیادی جهت ایجاد اعتبار در حوزه دارو انجام شده است و در منطقه هم بازار وسیعی را در اختیار داریم. بنابراین اگر صنعت ما صادرات را به درستی بفهمد، می تواند بیش از شرایط موجود کارآفرین و ثروت آفرین باشد. مطمئنم که در شرکت غذا و دارو و در بخش های متفاوت حواس تان را کاملا جمع می کنید.

97 سخت تر از 96 خواهد بود

وزیر بهداشت با بیان اینکه سال 97 به مراتب سخت تر از سال 96 هست، گفت: مردم با شرکت غذا و دارو به طور مستقیم سر و کار دارند و نباید اجازه دهیم که دستاوردهایی که طی این چند سال ایجاد شده، خدشه دار شوند. مردم باید شاهد باشند که از حقوق ارزش دفاع می شود.

وی با اشاره به کارها انجام شده است در شرکت انتقال خون نیز گفت: این شرکت به صورت کاملا علمی اداره می شود. البته سرعت بیشتری می خواهد و معنی آن حمایت زیاد از سوی وزارت بهداشت و دولت هست. شاید نیاز به قوانین جدیدی جهت چابک تر شدن شرکت انتقال خون باشد.

وزیر بهداشت در ادامه به کارها انستیتو پاستور نیز اشاره کرد و گفت: من به آینده انستیتو پاستور بسیار امیدوارم و همچنین امیدوارم پاستور مانند 50 سال قبل به یک کانون علمی و مرکز تولید دانش بدل شده است و باعث فخر زیاد کشور عزیزمان ایران شود. البته سختى ها و آسانى ها های زیادی را تجربه کرده و نوسازی جدی در همه زمینه ها در انستیتو پاستور مورد نیاز هست. امیدوارم کارنامه سال 97 در پیشگاه خدا و مردم کشور عزیزمان ایران قابل قبول تر از سال 96 باشد. جهت این اتفاق مسئولان باید هوشیار و جدی باشند؛ به خاص در شرکت غذا و دارو که پیشانی خدمات وزارت بهداشت هست. بنابراین باید مواظبت کنیم که در سال 97 آسیبی به این بخش وارد نشود.

واژه های کلیدی: پزشکی | بهداشت | بهداشت | تجهیزات | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs